Sunday, September 24, 2023
HomeIDEJa se si të ripërdorni vajin e djegur edhe një herë tjetër...

Ja se si të ripërdorni vajin e djegur edhe një herë tjetër dhe te kurseni para

Ripërdorimi i vajit të djegur nuk është një ëndërr, është diçka që mund ta bëni realitet dhe ta përdorni edhe një herë. Megjthate, ky lloj vaji nuk rekomandohet ta përdorni për të skuqur ushqimin, por mund të bëni sapunë shtëpie për shembull.

Vaji i gatimit mund të përdoret për të bërë sapun, qirinj, maska ​​e të tjera, gjithçka që duhet të bëni është ta pastroni, ta shpëlani dhe të hiqni erën e keqe.

Kështu si fillim, vaji duhet të pastrohet shumë mirë, pasi të jetë ftohur sigurohuni që ta kulloni shumë mirë për të hequr mbetjet e ushqimit që mbeten në të trasnmeston shiko.news

Më pas shtoni ujë në vaj dhe tundeni shumë mirë, lëreni të pushojë për një ditë të tërë.
Të nesërmen vendoseni vajin të ziejë (pasi ta ndani nga uji) dhe shtoni lëkurën e portokallit ose të limonit. Lëkurat do të largojnë erën e keqe të vajit dhe do të jetë perfekt për ripërdorim. Rekomandohet gjithashtu pastrimi dhe shpëlarja e vajit duke e zier me gjethe marule në të trasnmeston shiko.news

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,870FollowersFollow
0SubscribersSubscribe