Saturday, September 30, 2023
HomeIDE

IDE

Nuk e keni ditur, mesojeni nje here e mire perse sherben kjo vrima ne lavan

Ajo vrimë e vogël në lavaman nën çezmë nuk është aty pa ndonjë arsye Në fakt ajo ka dy funksione shumë të rëndësishme. Funksioni i parë është të lejoni që uji të kullojë më lehtë. Pa këtë vrimë, uji do të merrte...

Vetëm me këto 2 përbëres, kabina juaj e dushit mund të shndrisi nga pastërtia

Kabina e dushit është një vend i vështirë për t’u pastruar. Cilado qoftë arsyeja, njollat e kabinës së dushit janë shumë të vështira për tu pastruar. Por mënyra më efikase për këtë kërkon vetëm dy përbërës, të cilët janë të...

Sa shpesh duhet të ndryshoni çarçafet, pizhamat dhe të brendshmet tuaja

Këto janë gjëra i që përdorim çdo ditë, në fakt nuk mund të bëjmë pa to. Ne nuk mund te bëjme një gjumë të rehatshëm pa carcafe, apo pa pizhama të pastra. Gjithashtu nuk mund të dalim nga dushi...

Ja pse nuk ju lan lavatriçja.10 Gabimet e Përditshme që i Bëni pa Vetëdije

Për të ruajtur formën dhe cilësinë e rrobave, duhet të shmangni disa gabime gjatë larjes së tyre në lavatriçe. Janë disa gjëra që ju i bëni rëndom kur lani rroba, por që nuk duhet t’i bëni më sepse po...

Mënyra e duhur për të larë peshqirët në mënyrë që mos të ashpërsohen dhe ti beni bore te bardhe

Larja e peshqirëve në dukje është një proces shumë i thjeshtë! Nëse mendoni se kujdesi ndaj tyre përfshin vetëm një proces larjeje në lavatriçe, me shumë mundësi peshqiri ju ashpërson lëkurën kur fshiheni me të ! Në mënyrë që...

Kjo recetë do ta eliminojë njëherë e mirë aromat e keqija ne tubat e shtepise tuaj

Shpesh aromat e këqija mund të shfaqen në gypat e shtëpisë sonë. Në përgjithësi ato janë të pranishme për shkak të akumulimit të sedimenteve, mbetjeve të ushqimit apo edhe mbetjet e insekteve ose kafshëve të vogla që mund të...

Kurre mos i varni rrobat e lagura brenda në shtëpi.

Në dimër është shumë e rehatshme, por ne kurrë nuk duhet të varim rrobat e lagura në shtëpi Eshte e thjeshtë për të ndere rrobat kur ke një ballkon të bukur dhe nëse mbi të gjitha dielli po shkëlqen jashtë....

E dini pse hotelet përdorin vetëm çarçafët e bardhë?

E kush nuk ka dëshiurë të ketë në shtëpinë e tij, apo të saj, sete të ndryshme çarçafësh me ngjyra, me lule, t'i kombinojë për çdo stinë të vitit, për çdo periudhë e çdo kohë? Të gjithë duam llojshmëri,...

A duhet ta fikim boljerin e dushit apo ta mbajme te ndezur, Do te habiteni se si te kurseni energji

Një ndër dilemat më të zakonshme për shumë familje shqiptare është lënia ndezur ose jo e bolierit të banjos, njohur rëndomtë nga të gjithë me emrin dush. Me siguri ju ka ndodhur të dëgjoni me mijëra herë këshillat e...

Si të hiqni njollat e djersës nga dysheku

Një dyshek luan një rol të rëndësishëm në jetën tonë, duke na mbajtur ne (por dhe ëndrrat tona) të shëndetshme. Por njerëzit zakonisht nuk dinë ta pastrojnë atë siç duhet. Nëse dëshironi të pastroni vendin ku flini nga mikrobet, papastërtitë,...
Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe