Sunday, October 1, 2023

” SOMETIMES THE SIMPLEST THINGS ARE THE MOST PROFOUND. MY JOB IS TO BRING OUT IN PEOPLE & WHAT THEY WOULDN’T DARE DO THEMSELVES “

Beri krenar te gjithe shqiptaret. 13 vjecarja shpallet Kampion Europe

TIRANE – Një sukses i madh është regjistruar në shahun shqiptar, pasi 13-vjeçarja Kler Çaku është shpallur kampione Europe. Vogëlushja shqiptare ka arritur të...

Ja cfare shkruante gruaja 50 vjecare ne facebook para se te humbte jeten ne makinen prerese

Mbrëmjen e djeshme një ngjarje e rëndë ndodhi në Greqi, ku një shqiptare humbi jetën teksa po punonte. 50-vjeçarja u copëtua duke pastruar një...

Cfare gjeti policia pranë trupit të Alfred Vefës ne momentin kur vrau veten

Alfred Vefa u gjet i pajetë herët këtë mëngjes në një zonë të izoluar të San Casciano Val di Pesa. Makina ishte braktisur në...

Pas humbjes te dy prinderve vjen mbeshtetja e pare per femijet jetim te Klodiana Vefes

‘Fëmijët e Klodiana Vefës nuk do t’i lëmë vetëm’, tha me emocione kryebashkiaku i Castelfiorentino, Alessio Falorni. Ky eshte nje lajm i mire per...

Vajza tregon se si nena e saj humbi jeten ne makinerin e mishit ne Greqi

Nje lajm i rend vjen nga Greqia ku mesohet se humbur jeten nje grua 50-vjecare shqiptare e cila punonte ne nje dyqan ku shitej...

Vrau gruan me plumb ne koke. Gjendet trupi i pa jete i bashkeshortit

Diten e enjte ndodhi nje ngjarje shume e rende ne Itali ku mesohet se burri vrau gruan e tij me nje plumb ne koke. Pas...

Humb jeten duke punuar 50-vjecarja shqiptare ne Greqi

Nje lajm i keq vjen nga Greqia ku mesohet se ka humnbur jeten nje grua shqiptare e cila punonte ne nje makineri mishi. 50 vjecarja...

Aksidentohet nga makina humb jeten vajza 8 vjecare

Një aksident i rëndë në trafik që ndodhi të mërkurën e 6 shtatorit në fshatin Rixhevë të Klinës, i shkaktoi lëndime serioze një vajze...

Mjeku 59-vjecar behet baba per here te pare. Tregon pse u divorcua nga gruaja e pare

Mjeku shqiptar Skënder Murtezani i cili është bërë baba në moshën 59-vjeçare, ka qenë në një lidhje me Skype në “Shqipëria Live”, ku tregoi...

Cmendet shoferi humb kontrollin e mjetit dhe perfundon ne varreza

Një aksident i pazakontë ka ndodhur paraditen e sotme pranë varrezave publike të qytetit të Fierit. Një automjet tip “ Volkswagen” i drejtuar nga një...

“Më shpëto mua para jetës së foshnjës sonë” Fjalet e nenes cudisin te gjithe

Ardhja në jetë e një fëmije është një ngjarje që ndryshon kryekëput jetën e një gruaje. Mirëpo shtatzënia nuk është vetëm “pritja e ëmbël”...

Detaje te reja. Keto ishin kercenimet qe burri i bente gruas para se ta vriste

Nje histori xhelozie perfundoj ne tragjedi ne Itali ku mesohet se bashkeshorti i mori jeten gruas se tij 35 vjecare duke e qelluar me...

Detaje te reja jane zbardhur rreth vrasjes qe ndodhi ne Itali ku burri vret gruan

Detaje te reja jane zbardhur nga hetuesit per vrasjen e 35 vjecares nga bashkeshorti i saj ne Itali. Miq të Klodianës thanë për mediat se...

Ndahet nga jeta ikona e muzikes popullore

Ndahet nga jeta ikona e muzikes popullore Petrit Metushi. Metushi ishte pjesëmarrës në shumë festivale folklorike, rapsod, këngëtar, krijues e interpretues i polifonisë dhe monofonisë...

Publikohen komentet e burrit para se ai te vriste gruan e tij me plumb ne koke

Nje ngjarje e rende ndodhi mbrejen e djeshme ku burri vret gruan e tij me arme zjarri. Ata ishin prinder te dy femijeve ...

Ja cfare shkruante ne instagram para se te vritej nga burri Klodiana Vefa

Nje ngjarje e rende ka ndodhur mbremjen e djeshme ne Itali ku mesohet se bashkeshorti ka vrare me arme gruan e tij duke e...

Ja pse duhet te hani nga nje karrot cdo dite.

Me origjinë nga Afganistani, karrota përbën burimin më të mirë të vitaminës A, e cila lidhet me shikimin dhe me imunitetin e karrotaorganizmit tonë....

Nese femija shtrihet dhe qan ne mes te rruges Lira Gjika tregon duhet si të veproni

Mjekja pediatre Lira Gjika u ka ardhur në ndihmë shumë prindërve të rinj e familjarëve që kanë një fëmijë të vogël në shtëpi dhe...

Lajm i mire per pensionistet ja data qe do te rritet pensionet. Miratohet vendimi

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave u miratua vendimi për indeksimin e të gjitha kategorive të pensioneve në masën 8.6%. Vendimi parashikon indeksimin...

Aktorja 90 vjecare tregon sekretin per fytyre pa rrudha dhe natyrale

Joan Collins aktorja 90 vjecare dhe unike ne bote ne bukurine e saj ka treguar sekretin e e nje fytyre me pak rrudha dhe...
Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe