Zblulohet se kush e krijoi gjithë planin per te larguar Efin nga BBV

Dea Mishel ishte personi qe beri ndarjen e madhe ne Big Brother duke pasur zarfin fitues dhe nominuar per te lene shtepine Kiara, Luizi dhe Efi. Ne fund, lapsi i ka rene Efit qe ishte me pak e forta mes ciftit te sapokrijuar…

Ishte nje loje pa shpetim dhe pikerisht shenjestra ishte Efi sepse te gjithe e dinin se Luizi dhe Kiara do te vazhdonin. Nje plan, sipas publikut, i orkestruar me se miri nga nje person brenda shtepise dhe ai person eshte Olta!

Edhe pse Amosi mund te ishte i perfshire, fakti eshte se Olta qe nuk ka shkuar as ta shohe dhe as t’i jape doren pasi Efi u eliminua do te thote se ishte pergjegjesja se si do te shkonte kjo loje…

Ne fakt, Efi ishte totalisht e pambrojtur ne mungesee dhe te nje bilete mundesisht kthyese pasi e kishte falur dikur te Mikela. Kjo beri qe te binte lapsi te ajo.

“Dea eshte thjesht nje makinacion i Oltes qe leviz fijet per te nervozuar klanin e Luizit & Co” ka qene nje mesazh ne youtube ndersa te tjere kane shkuar ne ate drejtim…

Efi, perpara se te hapte deren dhe t’i jepte lamtumiren shtepise me te madhe, ka thene kete fjali pikerisht duke e ditur se kush e kishte organizuar me se miri…: “Thuajini Oltes se shume shpejt do te dale dhe ajo… Jepjani kete mesazh” dhe ka mbyllur deren.