Sunday, September 24, 2023
HomePSIKOLOGJITe qendrosh ne shtepi me femijet eshte me e veshtire se te...

Te qendrosh ne shtepi me femijet eshte me e veshtire se te shkosh ne pune

Eshte e vertete qe te qendrosh ne shtepi dhe te mbash femijet eshte me e veshtire se sa te shkosh ne pune.

Sipas nje studimi të jesh një prind është një punë shumë e lodhshme, shumë më tepër sesa të shkosh në zyrë çdo mëngjes!

Hulumtimi u krye nga kompania ndërkombëtare, e cila bëri një seri pyetjesh që synonin rreth 1.500 çifte të prindërve të rinj, duke nxjerrë rezultate interesante.

Një në tre prindër thanë se qëndrimi në shtëpi është shumë më i vështirë se sa shkuarja në zyrë. Gjë për të cilën, para se të bëheshin prindër, nuk ua kishte marrë mendja.

22% thanë gjithashtu se nuk mund të pinin një çaj asnjëherë plotësisht; 33% u ankuan që tashmë nuk hanë më duke përdorur të dyja duart pasi i kanë të nxëna me beben; 17% thanë se, duke qëndruar në shtëpi me fëmijët duhet të mësohesh të jetosh me një dhimbje shpine të përhershme.

Ndaj nena qe rri ne shtepi dhe kujdeset per femijet dhe familjen duhet vleresuar per sakrificat qe ajo ben ne familje duke u kujdesur per gjithcka.

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,870FollowersFollow
0SubscribersSubscribe