Pasi mamaja humbi jeten babai dergon vajzen tek vendi ku ben foto 1 vit me pare

James Alvarez humbi dashurinë e jetës ne nje aksident rrugor, ndërsa ata ishin jashtë për një shëtitje.

Yesenia ishte tetë muajshe shtatzënë në atë kohë, dhe megjithëse vajza e tyre ishte në gjendje të shpëtohej nga mjekët ishte nje mrekulli e vertete, ndersa nena e tij humbi jeten.

Por tashme vazja e vogel po mbush 1 vec dhe Adalyn po feston ditëlindjen e saj të parë, Alvarez u sigurua që të nderojë kujtimin e gruas dhe nënës së dashur.

Para ngjarjes, çifti bëri fotografi me Yesenia të veshur me një fustan rozë.

Por vetëm disa javë larg lindjes, 40-vjeçarja Courtney Pandolfi humbi jeten.

Që atëherë, Alvarez ka rritur vajzën e tyre duke shpresuar të nderojë kujtimin e Yesenia.


Ai thote se”Unë dua që vajza ime të ketë jetën më të mire dhe ta bej ate te lumtur.

Për ditëlindjen e parë të Adalyn, Alvarez rikrijoi fotosesionin e lindjes, me vajzën e vogël e veshur me një fustan rozë si nëna e saj, në të njëjtin vend.


Ai më parë kishte nderuar Yesenia -n edhe në fotosesionin e tyre të porsalindur, me secilën fotografi të planifikuar me kujdes – duke përfshirë një me Adalyn duke kapur një fotografi të nënës së saj.