Humbi jeten dy ditë pasi u vaksinua. Familja shqiptare: Ja kush e detyroj ta bentea nga puna

Një 23-vjrçare nga Drenasi ka humbur jetën dje në rrethana të paqarta.

Familjarët e lidhin me vaksinimin kundër Covid-19, sepse ajo humbu jeten pikërisht dy ditë pasi e mori vaksinen anti-covid Pfizer.

Këtë e kanë bërë të ditur familjarët përmes një postimi në Facebook.

“U detyrove të vaksinohesh që të qëndrosh në vendin e punës. Ajo vaksinë pas 48 ore i mori jeten” ka shkruar Haki Xhemajli në Facebook.

“Mbesa është dërguar në emergjencë, aty i kanë thënë se i ka pëlcit melqija, dhe ka gjakderdhje të brendshme, e në raportin e mjeksis është shënu që është vdekje e natyrshme, aty shkrun qe ja kanë dhënë tri doza .

Familjarët kanë treguar edhe nëse vajza kishte sëmundje tjera shoqëruese.

Sipas tyre simptomat e para pas marrjës së vaksinës ishin humbja e vetëdijes.