Mjeku njohur ben apel: U gjet Ilaci (por askush nuk e pelqen ate)!

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka bere nje postim ne prfilin e tij ne facebook ku shprehet se ilaci eshte qendrimi ne shtepi, ja cfare shkruan tjeter ai:

Tritan Kalo nje nga mjeket me te mire Shqiptar ka bere nje postim ne ne rrjetet sociale.

Ai thote se ilaci per kete virus eshte qendrimi ne shtepi.

QËNDRIMI në shtëpi është vetëm e vetëm përforcim i të drejtave tuaja për JETËN, për triumfin e saj ndaj rrezikut që MUNDET t’ju vijë në këto momente të Epidemisë së Covid-19…..

Duhet te kujdeseni per veten tuaj dhe per te familjen tuaj.

Kufizoni lëvizjet, mos grumbullini në mjedise publike, kujdesit ndaj higjenës personale dhe asaj kolektive, përkujdesit ndaj të moshuarve dhe të sëmurëve kronikë si më të ekspozuarit dhe më të kërcënuarit, ushqehuni shëndetshëm, uji, çaji apo lëngjet e ndryshme duhet t’a mbajnë kurdoherë të njomë fytin tuaj.

Shpresojm ta kalojme kete virus ne menyren me te mire dhe te shpejte.