Mjekët dhe infermierët e Infektivit japin një mesazh prekës nga Spitali që na përlot

Mjekët dhe infermierët e Infektivit kanë shpërndarë një mesazh tejet prekës sot nga brenda ambjenteve te Spitalit me ane te celularit.

Sidomos fjalia e fundit e thënë nga ata, është ajo që duhet të mos e harrojmë në asnjë moment.

Ata i drejtohen te gjithe pacienteve te spitaleve dhe te gjithe njerezve qe po i takojne keto dite duke shkruar :

“Per te gjithe ju qe na shihni cuditshem kur ne futemi te godina e spitalit Infektiv, te kthyer ne karantine tashme. Jemi ne po te njejten, infermieret, mjeket dhe sanitaret ato qe kemi qene gjithmon ne sherbimin tuaj vecse tani na ka ndryshuar uniforma jone pasi jemi te mbuluar sa me ska.
Ne jemi serish te njejtet vecse ne nje mision te veshtire qe te gjithe ju s’do e kuptoni dot! Ne jemi me të rrezikuarit nga te gjithe, pasi ne rrezik eshte dhe familja jone.

Ndaj Ju lutem mos na shihni cuditshem duke na pyetur se si ja dalim ! Se ne te gjithe bashke ja dalim dhe të gjithe bashkë do dalim shendosh e mire nga ky mision!

Me mbeshtetjen e madhe te shefes sone prof. Najada Çomo do ja dalim jam e bindur per kete! Ju lutemi, ju te qendroni ne shtepi ! Ama ndryshe ne nuk mundemi !

Lutem per stafin tim, per Kliniken e pare te spitalit infektivit !”