Lajm i fundit/Ja se si eshte gjendja e tete te infektuarve ne QSUT.Flasin mjeket

Mjeket ne QSUt flasin per te infektuarit dhe gjendjen e tyre.

Ne jemi krenar per keto mjeke qe kujdesen per jete njerezish dhe shpetojne ata.Eshte nje miresi e madhe qe e kemi ata.

Por deri tani shendeti i tete pacienteve eshte duke u permiresuar.Pra shtat nga te infektuarit jane ne gjendje me te mire ndersa njeri prej tyre eshte pak me i renduar.

Por shpresojme qe gjendja e tyre te behet dhe me e mire.

Deri tani nurmi i te infektuarve ka shkuar ne 33.

Tete prej tyre jane ne spital ne QSUT dhe 25 jane ne karantine ne shtepia.

Por mos harroni qe duhet te ndiqni keshillat qe japin specialistet dhe shteti duke qendruar ne shtepi dhe te lani sa me shume duart dhe te dizinfektoni shtepin tuaj.