Sunday, October 1, 2023
HomeRECETA GATIMI

RECETA GATIMI

Si të zini brumin perfekt për të bërë bukë në shtëpi

Punimi i brumit të bukës mund të jetë një nga hapat më argëtues të përgatitjes së bukës. Ndiqni këto instruksione bazë për të mësuar sesi t’i përdorni duart tuaja kur rrihni brumin për bukë. Kushtojini rëndësi lartësisë së tavolinës apo pjesës...

Receta e kekut qe pregatitet per 10 minuta

Shefat e kuzhinës e fshehin këtë recetë, ja si ta gatuani për 10 minuta ëmbëlsirën më të shijshme në botë. Për të përgatitur këtë recetë iu nevojiten këtë përbërës: Nevojiten: – 5 vezë, – 5 lugë sheqer, – 5 lugë miell, – 2 lugë...

Byrek me turshi nga Zonja Vjollca qe do t’iu bej te lepini gishtat

A keni provuar ndonjëherë byrek me turshi? Kjo recetë nga Zonja Vjollca duhet provuar me patjetër dhe pse jo këtë fundjavë që keni para. INGREDIENTËT 1 filxhan çaji kos 1 filxhan çaji ujë Kripë 2 lugë gjelle vaj ulliri 400 gram miell 1 lugë kafe sodë...

Nertila Koka tregon receten e embelsires qe gatohet per 8 minuta. Video

Këngëtarja shumë e dashur shqiptare Nertila Koka, tashmë siç e dimë ka një kanal te sajin ku tregon receta të ndryshme gatimi. Këtë herë është rikthyer me recetën e ëmbëlsirës Kompekaj në 8 minuta, e cila eshte dhe mjaft e...

Sa e lehtë është të bësh djathë të freskët me 1 litër qumësht, 1 kos dhe gjysmë limoni

Të jesh në gjendje të kujdesesh për shëndetin tënd është një nga gjërat më të rëndësishme që duhet të përpiqemi të bëjmë, një nga mënyrat më efektive është sigurisht që t’i kushtojmë vëmendje asaj që hamë. Leximi i etiketës dhe...

Kuzhinieri Italian tregon sekretin si duhet ti zini makaronat

Shumica shtojnë vajin e ullirit kur ziejnë shpagetat, që brumi të mos ngjitet. Kuzhinieri italian, Fabio Vivijani, i cili jeton dhe punon në Çikago, thotë që kurrë nuk do të duhej të shtoni vajin e ullirit në pasta, sepse ai...

Si të përgatisni gështenja të pjekura në mënyrën më të mirë. Ja nje hile!

Është koha e gështenjave dhe me recetën e teknikat e duhura ju mund t’i shijoni siç duhet së bashku me familjen tuaj. Është e rëndësishme që gështenjat të piqen mirë dhe nga ana tjetër mos të jenë shumë të fortë...

A deshironi ta beni pilafin si ne restorant? Kjo eshte receta

Zakonisht kur gatuani oriz ne shtepi,ju ndiqni udhezimet ne paketimin e tij,por perseri shija ne fund nuk eshte sic e prisnit. Orizi i gatuar ne menyre perfekte,eshte nje enderr që shumë nuk e kanë realizuar ende. Per te gatuar nje oriz...

Mjaft harxhuat lekë lokaleve! Ja si t’i gatuani në shtëpi me pak përbërës. Për 20 minuta

Sot po ju sjellim recetën e plotë sesi të përgatisni vetë një kruasan në kushte shtëpie dhe me përbërës që ju gjenden në frigoriferin tuaj. Përbërësit: 250 gr gjalpë; 300 gr miell; 1 lugë kafeje maja buke; 100 gr çokollatë...

Gjyshja 93 vjeçare na tregon recetën e saj sekrete të biskotave të mëngjesit

Gjyshja 93-vjeçare na tregon recetën sekrete për biskotat e mëngjesit të së dielës 93-vjeçarja tregon me dashuri mëngjesin e së dielës, i cili ishte gjithmonë i rezervuar për këtë recetë të veçantë. Gjyshe Clara tregon se si i ben këto...
Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe