Zbardhini jastëkët e zverdhur me 4 perberes, ja si ta bëni vetë në shtëpi!

Nese do te keni nje dhome gjume te paster duhet ta nisni nga jasteku qe ai duhet te jete i paster dhe i bardh si bora per nje gjume te qete dhe te rehatshem.

Me kalimin e kohës, jastëkët kanë tendencë për tu bere te piset dhe të marrin një ngjyrë të verdhë e cila ndosh gjithsesi edhe nëse ju kujdeseni për te dhe ta lani atë rregullisht. Kur kjo ndodh, krijon një efekt estetik të keq dhe sigurisht që ndikon në cilësinë e gjumit dhe jetës suaj.

Por ju mund t`i riktheni perseri te paster ato me kete formule te re me 4 perberes.

Përbërësit:
1 filxhan detergjent pastrues, 1 filxhan zbardhues, 1 filxhan sapun pluhur për larjen e enëve, ½ filxhan boraks

Shtoni të gjithë përbërësit e mësipërm ne lavatrice dhe duke vendosur jastëkët brenda makinës larese kalojini ato ne ciklin e nxehte.

Pas kësaj ju do të vini re se njollat dhe ngjyra e verdhë do të zhduken dhe ju do të keni rifreskuar jasteket tuaj.