U aksidentua në Itali. Humb jetën futbollist 26 vjecar shqiptar

26 vjeçari shqiptar Muça Detar Tali u plagos rëndë pas aksidentit të ndodhur në mëngjesin e të mërkurës 12 prill përgjatë autostradës në San Pietro në Parma.

Ai vdiq në orët e para të pasdites të së enjtes 13 prill në spitalin Maggiore të Parma Cerro (Piacenza ).

I riu eshte përplasur papritmas nga një kamion. Perpasja ishte kaq e forte sa ai ngeci ne pjesen e pasme te kamionit dhe ai u dergua ne spital ne gjendje te rend.

Por nuk arriti te shpetoj dot nga lendimet e shumta.