Supë me Oriz dhe Majdanoz

Përbërësit
1.2 lt lëng mishi 200 gr oriz (më mirë oriz për rizoto) 60 gr djathë kaçkavall 40 gr gjalpë majdanoz

Përgatitja
Për recetën e supës me oriz dhe majdanoz, vini të vlojë lëngun e mishit, hidhni orizin dhe gatuajeni në flakë të moderuar për 16 minuta Lani dhe thani një tufë të madhe majdanozi dhe grijeni imët.Kur orizi të jetë bërë, shtoni majdanozin, gjalpin, përziejini dhe kompletojeni me kaçkavall në sasi të mirë.Kjo lloj supe nuk duhet të bëhet shumë e ujshme dhe orizi duhet të jetë i gatuar mirë.Para se ta shërbeni, më mirë lëreni të pushojë 10 minuta.

Leave a Reply