Thursday, September 28, 2023
HomeIDESi ti pastroni pllakat e banjos dhe të duken si të reja

Si ti pastroni pllakat e banjos dhe të duken si të reja

Papastërtia në pllakat e banjës është bërë një problem që të gjithë duam ta zgjidhim përgjithmonë.

Ja një zgjidhje efektive për këtë problem pa pasur nevojë për kimikate, pasi ekziston një mënyrë natyrale dhe e thjeshtë për të hequr papastërtitë.

Trajtimi natyral për pastrimin e pllakave
Përbërësit:
1/2 filxhan sodë buke.
1 lugë gjelle sapun të lëngshëm (mund të përdorni sapunin me të cilin lani enët).
1/4 filxhan peroksid hidrogjeni.

Përgatitja:
Përziejini të gjithë përbërësit në një shishe sprej ose me kapak, duke e bërë masën homogjene. Bikarbonati do të gërvisht njollat ​​dhe do të heqë grumbullimin e ujit, ndërsa peroksidi i hidrogjenit do t`i zbardhi.

Si të përdorni:
Aplikoni përzierjen dhe lëreni të veprojë për 10 ose 15 minuta, në këtë mënyrë papastërtitë do të treten. Ju gjithashtu mund të bëni një pastrim më të thellë duke e fërkuar me një sfungjer.

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe