Shikoni se si shkundet pallati nga termeti me fuqi 7 ballesh ne Japoni.Video

Japonia u lekund diten e djeshme me nje termetet 7 ball por nuk pati pasoja por ne video shikohet se si pallati lekundet i gjithe.

Termeti ka levizur pallatin dhe kamerat e sigurise kane filmuar castet qe pallati lekundet i teri nga forca e termetit 7 ballesh.

Tërmeti u ndje nga të paktën 10 milionë banorë, ndërsa nuk la pas asnjë pasoje. Por, EMSC raportoi se ka një mundesi për cunam në Oqeanin Paqësor por deri tani cdo gje shkoj dhe shpresojm qe toka te qetesohet.

Per me shume shikoni videon.