Shifra marramendëse, ja sa paguhen vetëm për një episod 7 aktorët më të mirë turq

Brenda një periudhe shumë të shkurtër kohe kinematografia turke u kthye në një nga të suksesshmet. Po ashtu brenda një harku kohor shumë të shkurtët serialet turke kanë thyer shifrat e audiencës.

Aktorët dhe aktoret që kanë qenë pjesë e seriale turke janë shumë të paguar dhe ata marrin shuma marramendëse vetëm për një seri.

Së fundmi aktorët e serialeve turke kanë arritur të bashkëpunojnë me Netflix dhe pagesat e tyre janë shtuar akoma dhe më shumë.

Madje të ardhurat që ata marrin për një episod mund të jenë më të larta se të ardhurat vjetore të një personi, që konsiderohet i pasur në Shqipëri.

Më poshtë po listojmë 7 aktorët më të paguar turq:

Vendi 7: Tuba Büyüküstün-120 mijë paund

Vendi 6: Beren Saat- 130 mijë paund

Vendi 5: Cagatay Ulusoy- 150 mijë paund

Vendi 4: Kivanç Tatlitug- 170 mijë paund

Vendi 3: Engin Altan Düzyatan-200 mijë paund

Vendi 2: Burak Özçivit-220 mijë paund

Vendi 1: Kenan Imirzalioglu-250 mijë paund