Shefja e Reanimacionit te ‘Shefqet Ndroqi’ ju jep mesazh te rendesishem shqiptarëve

Nga spitali “Shefqet Ndroqi”, shefja e reanimacionit i ka bere thirrje qytetareve te respektojne jeten e tyre dhe te te tjereve duke ndenjur ne shtepi ne keto dite te veshtira ne luften kunder koronavirusit.

Alma Cani, shefja e pavionit ka shkruar ne rrjete sociale se gjithcka do kaloje me shpejt vetem duke qene ne unitet me shtetin ne si popull.

Gjithashtu ajo ka bere nje thirrje edhe per politikanet, per “te ngritur nje flamur te perbashket politik per te gjithe shqiptaret”.

POSTIMI I PLOTE:

JO PANIK! QENDRONI NE SHTEPITE TUAJA! Respektoni jeten tuaj dhe te tjereve! Reanimacioni me i mire eshte optimizmi juaj dhe respektimi i rregullave! Kjo furtune do kaloje akoma me shpejt fale unionit shtet e popull! Sot duhet te ngrejme vetem nje flamur te perbashket politik per te gjithe shqiptaret e te jemi bashkepunetore per fitoren e jetes!