Rrëfehet per here te pare Zogu i Tiranës nga qelia: “Çunat këtu më mbajnë shume mirë por vuaj sepse…”

Zogu i Tiranës ka plot 5 javë që ndodhe në “kafaz” mes të fortëve problematikë dhe ai eshte duke pritur se a do te dal apo jo.Ne fakt ai pret se cfare mendimi do marr gjykata.

Për herë të parë ai ka folur nga qelia ku eshte shume i merzitur dhe se di se do shkoje kjo ngjrarje, ku ka zbuluar se si ndihet dhe kush janë personat që e takojnë në qeli dhe ata e kalojne kohen bashke.

Ai thote se kur vijn te me takojne familjaret me vjen turp sepse nuk jame mesuar te mbaj pranga un kam dinjitet.

Zogu thote se plot mikesha vip me sillnin ushqime te drejtoria e policise ndersa ketu ku jame tani nuk vijne dote per shkak te sigurise.

Ai thote se “Nuk e di sepse jam ende nën hetim. Unë kërkoj një masë më të butë, siç është arrest shtëpie apo paraqitje me detyrim. S’kam pasur asnjë precedent penal të mëparshëm, jam me arsim të lartë dhe kjo situatë më ka bërë ta vuaj dhe të jem nën kujdesin mjekësor me qetësues dhe serume”.