Rita Ora e mbajti premtin e dhënë: Familja e pastrehë bëhet me shtëpi të re

Kengetarja e njohur Rita Ora me origjine shqiptare eshte shprehur e gatshme te ndihmoje atdhetaret e saj pas ngjarjes se termetit te dates 26 nentor.

Rita Ora para gati 2 muajsh vendosi t`i ndertoje nje shtepi familjes Sala dhe kjo u be.

Erion Veliaj, kryebashkiaku yne ka publikuar nje vidjo duke treguar se si duket shtepa e perfunduar.

Veliaj shkruan ne postimin e tij: “Premtim i dhënë, dhe premtim i mbajtur!

Jemi në shtëpinë e re të familjes Sala, e rindërtuar nga goca jonë shqiptare Rita Ora, e cila iu përgjigj menjëherë thirrjes për të mundësuar ribërjen në një nga banesat e prishura nga lëkundja sizmike e datës 26 Nëntor.

Të faleminderit nga zemra Rita!”.