Përbërësit natyral që shfryjnë barkun dhe çlirojnë gazrat menjëherë!

Të gjithë e dimë sesa e tmerrshme është ndjesia e fryrjes së barkut, pasi kemi ngrënë një vakt apo ushqim të caktuar.

Megjithatë, mos u shqetësoni ky është një problem, i cili mund të rregullohet shumë shpejt dhe në kohë, nëse ua vini veshin këtyre këshillave. Në vend që të vraponi në farmaci, idealja do të ishte të përdorni receta me përbërës natyral dhe shfryjnë direkt barkun tuaj. Dhe ne kemi disa sugjerime për ju.

Limoni

Vlerat e limonit për shfryrjen e barkut dhe gazrave janë të provuara shkencërisht. Mjafton të hidhni lëngun e limonit në një gotë me ujë të vakët, duke i shtuar pak kripë. Pijeni këtë përzierje dhe do të shihni sesa shpejt do të ndiheni të “shfryrë”.

Xhenxhefili;

Hidhni një lugë pluhur xhenxhefil në një gotë, duke shtuar pak limon dhe një lugë mjaltë. Më pas ziejeni për 10 minuta. Mund ta pini të ngrohtë, ose të ftohtë. Efekti është i njëjtë dhe i menjëhershëm.