Sunday, September 24, 2023
HomeNEWSNuk ndalet termetet ne Ballkan serisht lekundje diten e sotme

Nuk ndalet termetet ne Ballkan serisht lekundje diten e sotme

Nuk ndalen termetet ne Ballkan nje termet ka lekundur Turqin dhe Greqin mengjesin e sotem.

Lëkundja ishte me magnitudë 4.2 ballë të shkallës Rihter por fatmiresisht nuk kishte pasoja dhe lendime.

Nderkohe një tjeter tërmet është regjistruar këtë mëngjes në Greqi, pranë Samosit.

Sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.2 ballë të shkallës Rihter, dhe ka ndodhur 9 kilometra në lindje të Samosit me thellësi fokale 14.7 kilometra.

Deri më tani nuk raportohet për dëme.

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,870FollowersFollow
0SubscribersSubscribe