Nuk jua merr mendja, ja sa u pagua Alketa Vejsiu për një natë në Sanremo

Te gjithe duan te dine se sa ishte shuma qe u pagua Alketa Vejsiu ne prezantimin e saj ne Sanremo.

Por mediat italiane shkruajnë se prezantuesja u pagua 25 mijë euro për moderimin e saj në këtë festival.Ku ajo shkelqeu ne skenen e Ariston.

Përveç parave, diferenca e madhe mes Rodriguez dhe Vejsiut, ishte fakti se kjo e fundit, mahniti publikun italian, e jo vetëm, me rrjedhshmërinë e saj në të prezantuar në gjuhën italiane. Pjesëmarrja e saj në këtë festival bëri jehonë në media ku te gjithe gazetat shkruajten per te dhe per vlerat se saj te larta si moderatore..

Vetë Vejsiu e konsideroi ngjitjen në teatrin “Ariston”, një triumf të karrierës së saj profesionale dhe kjo ka qene nje nga projektet e saj me te medha ne boten e artit dhe spektaklit.

Ajo eshte shume e lumtur dhe te gjithe i ka gezuar pa mase.