Nënë e bijë po kalonin 40 mijë euro në Rinas por i gjen belaja

Policia e Rinas ka sekustrua 40 mije euro pasi nene dhe bije po tentonin me i nxjerr jashte vendit tone.

Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetaset S. S., 66 vjeçe dhe E. K., 43 vjeçe (nënë e bijë), të dyja banuese në Tiranë, pasi gjatë kontrolleve fizike, shërbimet e Policisë i gjetën secilës prej tyre, 20 000 euro të fshehura në trup, me qëllim mosdeklarimin konform ligjeve në fuqi.

Eurot jane sekuestruar dhe pritet qe Gjykata e Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë,te bej veprimet e mëtejshme.