Nena lind katernjakë vetem disa muaj pasi kishte adoptuar 4 femije te tjere

Nena lind katernjakë vetem disa muaj pasi kishte adoptuar 4 femije te tjere

Cifti Xhejk dhe Meksina nga Pensilvania, u lidhen ne martese ne Maj te vitit 2016 dhe ata menjehere deshironin te kishin femije. Endrra e tyre e perbashket ishte nje familje shume e madhe me femije.

Mirepo sic ndodh ndonjehere ne jete, gjerat nuk shkojne sic i planifikon. Keshtu per ciftin e ri gjithcka ndryshoi kur mesuan se kishin veshtiresi per tu bere me femije. Ndaj Meksina, edhe pse ishte gjithnje ne perpjeke me mjeke e metoda te ndryshme shtatezanie, nuk u dorezua kurre. Ajo dhe i shoqi vendosen te biresonin femije qe kishin nevoje per nje familje.
Ne perpjekje per te marre kujdestarine e ndonje femije, mesuan rastin e 3 femijeve qe ishin pa baba dhe nena sapo i kishte nderruar jete gjate lindjes se foshnjes, vajza e katert.
Ata menjehere pranuan ti merrnin kujdestari dhe te benin realitet endrren e tyre.

Mirepo ata as qe e kishin menduar se menjehere pasi 4 jetimet erdhen ne familjen e tyre do te beheshin serish prinder. Kesaj radhe moren lajmin se Meksina ishte shtatezene dhe 7 muaj me vone solli ne jete katernjaket e saj biologjik pas shume perpjekjesh.

Tani ata jane nje familje e madhe me 8 femije dhe shume sfida per te kaluar. Cifti tregon se me ne fund u plotesuan me mire sec prisnin. Madje familjaret e tyre ngriten edhe nje gofundme per ti ndihmuar ata te bejne nje jete sa me te rehatshme bashke me 8 femijet.

Ne i urojme familjes se made qe te kete shendet e vec lumturi. Shiko.news