Aida Shtino flet pa dorashka: Më mbyllën “Njerëz të humbur” dhe asnjë televizion nuk më hapi derën

Moderatorja Aida Shtino është emocionuar në emisionin ‘Good Morning Albanians” në Euronews Albania ndërsa kujtoi momentin e mbylljes së emisionit “Njerëz të humbur”. Ajo tha se arsyeja e mbylljes sipas asaj që i kishin thënë, ishte buxheti ndërsa me lot në sy theksoi se për këtë emision asnjë televizion nuk ia hapi derën. “Ka qenë…

Read More

“Pogaçen, byrekun me presh dhe gatimet e gjyshes shqiptare nuk i ndërroj me asgjë” Intervista e Can Yaman lë turqit me gojë hapur

Can Yaman është një ndër aktorët më të talentuar dhe më të dashur për publikun shqiptar. Kjo jo vetëm për faktin se ai është me origjinë shqiptare, por edhe sepse është renditur ndër aktorët më simpatik në Turqi. Kjo padyshim që e tërheq edhe më shumë publikun “femëror” ndaj tij. Në një intervistë të fundit…

Read More

Rrëfimi i 30 vjeçares italiane “Në Shqipëri kam gjetur punën dhe dinjitetin, që vendi im s’m’i ofroi dot”

“30-vjeçarja Ida Nastasi në Itali nuk arrinte të gjente një punë që nuk ishte e përkohshme, ndaj vendosi që të shkojë tek i fejuari i saj në Tiranë. Tani punon si edituese për një agjenci web marketing. “Jugu në vendin tim është dëshpërues”, thotë ajo. Ndjej nostalgji për shtëpinë, më pas mendoj se ajo që…

Read More

Nisi të jepte mësim që studente, sot është pedagoge në SHBA: Historia frymëzuese e vajzës nga Tepelena

Mirjeta Pasha ishte e ftuar këtë të hënë në”Abc-ja e mëngjesit”, ku rrëfeu peripecitë që ka kaluar për të realizuar ëndrrën e saj. Ajo sot është pedagoge matematike në SHBA. Mirjeta ishte një studente e shkëlqyer në Tiranë dhe pavarësisht se kishte një punë të mirë, aplikoi për lotarinë amerikane. Gjatë kohës që ishte në…

Read More