Nëna i merr jetën të dy fëmijëve 9 dhe 7 vjec dhe në fund vetes së saj

BRITANI-Një nënë dyshohet se ka vrarë dy djemtë e saj të vegjël përpara se t’i merrte jetën vetes se saj.

Shefja e kompanisë së pronave Nadja De Jager, 47 vjeç, mendohet se ka mbytur ose mbytur djemtë Alexander, nëntë vjeç dhe Maximus, shtatë vjeç dhe më pas ka vrarë veten.

Trupat e tyre u zbuluan në shtëpinë e tyre të enjten në mëngjes pasi policia mori një telefonatë që ngriti shqetësime për mirëqenien e familjes.

Suedezja Nadja, e cila thuhet se ishte e divorcuar, dhe djemtë e saj u shpallën të vdekur në vendngjarje.

Detektivët thanë se nena i ka marr jeten femijeve dhe me pas vetes se saj.

Nuk është përdorur asnjë armë dhe do të kryhen ekspertizë pas vdekjes për të përcaktuar shkaqet e sakta të vdekjes së tyre.

“Ky është një rast thellësisht i trishtuar dhe ne po vazhdojmë të përcaktojmë rrethanat që çuan në këtë incident tragjik”.