Në shtëpinë e hajdutit shqiptar që po çmend anglezët, flasin familjarët se cpo ndodh

Ne nje fshat te Vlores te quajtur Gjorm, jeton familja e shqiptarit qe ka tmerruar Londren dhe gjate ketyre 10 viteve ajo nuk dinte asgje.

Ne kete shtepi jeton nena e Asdrit Kapaj qe e cila as degjon e as flet por qe aty ai vjen rralle dhe sic thote Nexhipi vellai i tij e kane ngitur cdo gje me djerse dhe nuk kane lidhje me ate qe thuhet ne ,edia.

Nena e moshuar s`di asgje per ate qe ka ndodhur dhe i ka habitur te gjithe e ne fakt ajo mendon se kane ardhur per ta ndihmuar te shkoje tek i bi ne Angli.

Madje vellai i madh qe eshte kujdesur per te gjithe pas humbjes se te atit, tregon se nuk mund te besoje asgje qe ka ndodhur apo qe vellai i tij eshte i tille.

Ne Angli Asdrit Kapaj eshte mjeshter ne çaktivizimin e kamerave te sigurise dhe pas nje kerkimi 10 vjecar tashme policia ka rene ne gjurmet e tij.

Ne gjykate Kapaj ka pranuar se ka plackitur 22 banesa te njerezve te pasur ne Wimbledon te Londres ne zonen e te famshmeve, me nej vlere prej disa miliona sterlina.

Por fakti me i cuditshem eshte se vete Asdrit Kapaj, babi i dy femijeve jetonte ne Manchester dhe cdo dite bente 200 milje udhetim drejt Londres per te vazhduar aktivitetin e tij.