Ndodh fenomeni i cuditshem në Sarandë, qytetari: Thithte ujë në det si ne..!

Nje ngjarje ndryshe ka ndodhur sot ne Sarande.Si gjithmon ne Shqiperi ndodhin shume ngjarje te cuditshme.

Një qytetar nga qyteti i Sarandes ka shkruar në redaksinë e JOQ Albania.

Ai ka fotografuar nje fenomen te cuditshem dhe shume interesante.

Bëhet fjalë për një fenomen qe ndodh ne natyr të ngjashëm me një tornado. Fotot sipas tij janë shkrepur midis Sarandës dhe Igumenicës.

Qytetari tregon se kjo rrymë ajëri ishte krijuar mbi det dhe duket se është duke thtithur ujin prej tij ndërkohë që në sfond dëgjohej edhe zhurma.

Ishte dicka shume e bukur dhe si ne perralla.

Ja cfare shkruan ai:
Kjo rrymë ajëri po thith ujë në det dhe ndihet shumë zhurmë e madhe. Fotot i kam marrë midis Sarandës dhe Igumenicës.