Ndahet nga jeta parakohe artistja e njohur, babai i saj drithëron rrjetin, zbulon arsyea

Një lajm i hidhur është dhënë sot. Bëhet me dije se është ndarë nga jeta në moshën 41-vjeçare artistja e njohur Elisabeth Kieselstein Cord Hamm.

Babai i saj, i njohur për markën e sendeve të luksit dhe bizhuterive Barry Kieselstein Cord, tha se e bija kishte vuajtur prej një dekade nga infeksioni.

“Infeksioni Lyme nuk largohet kurrë, ai shfaqet në një formë ose në një tjetër, është një sëmundje ,” tha ai.

Babai shtoi se familja do të krijojë një park memorial në emër të vajzës, për prindërit që kanë humbur fëmijët e tyre nga sëmundja.