Humb jeten nga Covid biznesmeni i ri shqiptar/ FOTO

Një tjetër i ri i është shtuar listës së pafundme të personave që kanë ndërruar jetë nga Covid. Bëhet fjalë për biznesmenin e ri nga Skënderaj, Kosovë, Fatjon Hoti.

I riu ka humbur betejën me virusin dhe për pasojë ka gjetur vdekjen tragjike në lule të jetës. Shtime të rasteve të reja të të infektuarve me Covid janë rritur ndjeshëm në Kosovë duke bërë që autoritetet të rikthejnë tamponin për të hyrë në territorin shqiptar të Kosovës.

Kjo gjë ka çuar në agravime të tejskajshme që shqiptarëve që udhëtojnë atje duke krijuar radhë të gjata makinash në Morinë dhe pritje më orë të tëra.