Mos u merzit nese gjelles i keni hedhur shume kripe seç duhet, ja zgjidhja shume e thjeshte

Te gjitheve na ka ndodhur ne jeten tone qe ti hedhim shume kripe gjelles dhe te na kete shkuar dem gjella.Biles dhe e kemi ngren te kripur po ja se cfare idesh ka per ta ulur kripen e tepert.

Nese i hidhni shume kripe gjelles tuaj ja se si ta ulni shijen e kripes.

Shtoini nje patate apo nje patellxhan ne gjellen e kripur dhe gjella do te embelsohet.

Kjo eshte forma dhe menyra me e thjeshte per ta larguar kripen.

Ne tenxheren e gjelles fusni copa patate apo patellxhani dhe lereni 10 minuta qe te ziej.

Patatja dhe patellxhani do te largojne shijen e kripur dhe gjella juaj do te jete perseri e shijshme.

Ne ju urojme gatim te kendshem dhe shendet dhe miresi per familjen tuaj.