Lajme te mira/Qetësohet situata e kovidit/ Ja sa humbje jete ka sot…

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 583 raste pozitive dhe 14 raste humbje jete shpresojme qe ditet ne vazhdim ky numer te bie me shume.

Krahasuar me dje, që ishte 30, numri i atyre qe humben jeten sot është përgjysmuar dhe do bie me shume.

Po ashtu, MSH-ja ka njoftuar se që nga dje janë shëruar edhe 1 mijë e 944 janë shëruar nga Covid-19, raporton Express.

Këto rezultate janë konfirmuar pas testimit të mbi 9 mijë mostrave.

Njoftimi i plotë i MSH-së:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 19.807 doza të vaksinës kundër COVID-19.