Ky eshte babai dhe djali qe humben jeten nga shperthimi ne qytetin e Lushnjes

Nje ngjarje e rende ndodhi diten e djeshme ku humbi jeten babai dhe djali i tij.

Ata quhen Roland dhe Elidon Hoxha.

Policia e Lushnjës njoftoi se “rreth orës 16:05 në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Plasmasit” në Lushnjë, në një kapanon në ndërtim dyshohet se gjatë punës, një vinçier duke drejtuar një vinç, aksidentalisht ka prekur linjën e tensionit të lartë dhe për rrjedhojë ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm.