Kishte dhimbje te forta ne stomak babai i dy femijeve humb jeten 10 dite me pas

Një baba i dy fëmijëve , i cili kaloi rreth 200 orë në A&E, ka humbur jeten pasi ‘ulçera në stomak’ e tij doli të ishte kancer terminal.

Pasi nje muaj dhimbje dhe shqetesime Danny Johnston fatkeqësisht ndërroi jetë më 17 shkurt, vetëm një muaj pasi mori diagnozën e rëndë,

47-vjeçari gjatë kësaj periudhe, ai gjithashtu po humbiste me shpejtësi peshë.


Danny tha se mbeti e tronditur kur dëgjoi se kanceri me sa duket ishte renditur në të dhënat mjekësore të Danny në nëntor 2022 – por askush nuk ia kishte thënë familjes.

Keshtu nisi kjo semundje nga dhimbje stomaku dhe me pas dhimbja shtohej cdo dite derisa kur u be skaneri u kuptua se mjeket thane se kishte kancer.

Infermierja tha se duhet te kishit ardhur me heret pasi semundja kishte avancuar.