Thursday, September 28, 2023
HomeMOTIKeto jane zonat ku pritet qe te kete reshje shiu diten e...

Keto jane zonat ku pritet qe te kete reshje shiu diten e sotme

Jemi ne dite e fundit te gushtit dhe temperaturat jane ulur duke lene vendin stines se vjeshtes.

Nga dita e hene ka pasur reshje shiu dhe ato do te vazhojne deri diten e enjte dhe nga dita e premte pritet qe moti te ndryshoje dhe temperaturat te rriten.

Zonat qe pritet te kete reshje shiu jane zonat malore të Shqipërisë, më të dukshme reshjet paraqiten në Verilindje të vendit Shkodra, Lezha, Tropoja. Por rreziku per stuhi dhe furtuna ka kaluar.

Temperaturat do te jene nga 25 deri ne 30 grade dhe nga fundjava do te sjell mot te mire dhe rritje perseri te temperaturave.

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe