Kengetarja shqiptare tregon per here te par si u fejua ne moshen 13 vjecare

E ftuar ne Ftesë në 5” me Bieta Sulon kengetarja Blerina Balili ka treguar pjese nga jeta e saj qe askush nuk i dinte me parë.

Kengetarja ka treguar se ajo eshte fejuar qe ne moshen 13 vjecare dhe me pas se si partneri e saj e rrembeu.

Ajo ka thene se:“Unë s’ jam dashuruar. Në moshën 13 vjeçare më fejuan, pas një viti më rrëmbeu dhe kur isha 15 vjeç u bëra nënë për herë të parë. Ne atë moshe ke nevoje për mësim. S’dija asgjë dhe mësova nga te tjerët. Kanë qenë situata të vështira, jete shumë e vështirë. Jetoja me vjehrrën dhe vjehrrin ne fillim pastaj ikëm ne Greqi për një ekonomi më të mirë. Kur isha 25 vjeç solla në jetë djalin e dytë”

Pasi djalin e dyte kengetarja tregon dhe per divorcin plus qe tani ne moshen 43 vjecare ajo eshte bere gjyshe ka një nip dhe një mbesë nga dy djemtë e saj