Jeni të marrë dhe ju vraftë Zoti! Hueyda El Saied e shokuar pas deklaratës së Neritan Cekës

Ish-kreu i Aleancës Demokratike Neritan Ceka mbrëmjen e djeshme i ftuar në një studio televizive shpërtheu me mallkime ndaj shqiptarëve nëse do të votojnë në 30 qershor.

“Shqiptarë, në 30 qershor ju vraftë Zoti nëse shkoni në votime. Jeni të marrë dhe ju vraftë Zoti! E kam të drejtë se unë me shokë të mi e kam dhënë këtë votë që duan ta shpërdorin në 30 qershor, i zëntë bukën e kalamajve! Në dhjetor edhe unë kam pas kalamaj, edhe halle dhe i kam lënë të gjitha për të dhënë votën, ai qe shkel mbi votën iu qërrofshin sytë, nuk di cfare mallkimi tjetër të them” tha ai.

Lidhur me këtë deklaratë befasuese ka reagar një prej emrave më të dashur të artit Hueyda El Saied. Ajo ka dedikuar një postim në rrjetet sociale ku e cilëson si diçka të papranueshme.

‘Miqte e mi, nuk me pelqen politika pasi per t’u marr me politike duket te besh kompromisa, duhet te jesh gjakftohte thone, duhet te harrosh lirine (dhe une s’jam gati per nje gje te tille) pa harruar faktin qe duhet re jetosh dhe punosh ne atdhe (dhe une nuk jetoj ne Shqiperi e punoj jashte). Ama kur degjoj Neritan Ceka te mallkoj bashkeatdhetatet e tij dhe te mite, miqte e mi, familjaret e mi, e vetmja deshire qe kam eshte qe te bej nje prokure dhe te votoj. Do te votoj kundra ketij lloj opinionit/mendimi.

Shkoni votoni, votimi eshte nje drejte morale dhe civile, qe askush nuk mund t’ju a heq. Ju jeni te lire te zgjodhni te ardhmen tuaj.’ Ka shkruar ajo në postimin e saj.

Leave a Reply