Gazetari shqiptar i jep fund jetes duke u hedhur nga lartesia

Vazhdojne vetvrasjet serisht ne Kosove. Gjate tre diteve te fundit kane ndodhur tre vetevrasje.

Nje shtetas 29 vjec, dje ndodhi nje ngjarje e till me nje 18 vjecar dhe diten e sotme raportohet nje humbje jete serisht ku mendohet se gazetari Qazim Alaj, 36-vjeçar nga Deçani i ka dhene fund jetes.

36 vjecari eshte gjetur pa shenja jete dhe ekpimi mjekeve ka vertetuar se i riu i ka dhene fund jetes duke u hedhur nga lartesia.

Qazim Alaj ka punuar ne pozitën e shefit të Teknologjisë në portalin “Shqip.com”.

Policia ka shkuar ne vendngjarje per te zbardhur shkaqet e kesaj vepre te rende.