E infektuar me Koronavirus, 36-vjeçarja merr avionin dhe shkon per pushime por ja cfare i ndodh

Si gjithmon Anglezet jane te lire dhe e duan lirene dhe as koronavirusi nuk i ndal dot.Keshtu ka ndodhur me nje turiste Angleze edhe pse eshte me koronavirus ajo ka udhetuar per te shkuar me pushime.

Asaj i thane qe te izolohet por ajo nuk degjoje ajo eshte 36 vjeç, e cila kishte qenë në Australi më pak se një javë më parë, testoi pozitive për sëmundjen në Sidnei para se të udhëtonte drejt ishulli Hamilton në Whitsundays të Queensland këtë të premte.Ndaje ajo iku dhe nuk pyeti njeri.

Turistja kaloi natën në izolim në ishull para se të merrej me varkë në Mackay, ku aktualisht është shtruar në spital dhe keshtu pushimet i shkuan per dreq.

Ajo eshte pyetur pse ke udhetuar dhe ajo eshte pergjigjur se nuk e mendonte se kishte virus por ja qe ndodh dhe keshtu.

Zëdhënësi i ishullit të Hamilton kane thene se turistja duhet te bente kujdes dhe jo te udhetonte ne kete gjendje.

Ishulli Hamilton do të dëshironte të theksonte se siguria dhe mirëqenia e vizitorëve dhe se njerëzve tanë në ishull është me përparësi të madhe per te gjithe ne ndaj dua qe te kujdesemi per te gjithe.