Djali mban nene e tij te vdekur 5 vjet ne shtepi per ti marre pensionin

Djali mban nene e tij te mumifikuar per 5 vite qe ti merrte pensionin.

Ngjarja ka ndodhur ne Itali ne Verona.

Trupi i 80 vjecares u zbuluar nga agjentet dhe me pas eshte therritur policia.

Hetimet janë duke u zhvilluar nga mjekët të cilët kanë hyrë në banesë për të kuptuar shkaqet e vdekjes të cilat mund të shkojnë të paktën 5 vite më parë.

Nga sa mësohet, djali 60-vjeçar, i pagjurmueshëm, kishte vijuar vitet e fundit të merrte pensionin e nënës së tij të moshuar.