Dalin shifrat e reja nga Italia, ja çfarë ka ndodhur 24 orët e fundit

Ne Itali cdo dite ka ulje te te infektuarve dhe atyre qe humbin jeten

Të dhënat e reja të komunikuara nga Mbrojtja Civile flasin për një situatë të qëndrueshme, ndërsa numri i rasteve të reja eshte stabilizuar dhe presim qe kjo gjendje te ulet me shume ne ditet ne vazhdim.

Të dhënat te reja të Mbrojtjes Civile flasin për një rritje të të sëmurëve ku sot u regjistruan 1615 raste të reja, ndërsa dje ishin 1195 por pritet qe ulja do te vazhdoje ne ditet ne vazhdim.

Sot 3605 persona janë shtruar në spital në kujdesin intensiv, 88 më pak se dje. 28.399 persona janë shtruar në spital me simptoma, 86 më pak se dje. Numri i të shëruarve ka arritur në 28470, ku sot lanë spitalin 1979 persona, ndërsa dje 2099 njerëz u shëruan.

Shpresojme qe te behet me mire ne ditet ne vazhdim.