38 vjeçari humb jetën pasi kishte një njollë të kuqe në kembë. Ja cfarë zbuluan mjekët

Brett Dymond, 38 vjeç, filloi të mos ndihej mirë vetëm disa ditë para se të humbte jeten, pasi përjetoi halucinacione dhe vuri re një njollë në këmbën e tij që filloi të fryhej.

Gruaja e tij Charlene thirri urgjencen dhe atij iu tha të shkonte në spital ku mjekët zbuluan se ai kishte pickuar nga nje insekt i rralle.

Ai disa dite me pare ishte duke punuar ne kopeshte dhe aty insekti e ka pickuar ne kembe dhe me pas ai ka nuk eshte ndier mire dhe ka shkuar ne spital.

Kur shkoi në spital, Dymond u tha se fillimisht qeshte dhe bënte shaka me stafin mjekësor por me pas gjendja e tij u perkqesua dhe me pas humbi jeten.

Ai ishte babai i dy fëmijëve, Reiss, 16 vjeç dhe Tommy, 2 vjeç.