Avioni bën ulje urgjente pasi godina mbushet me tym dhe motorri shpërthen në flakë. Video

Një aeroplan i Southwest Airlines me destinacion Fort Lauderdale nga Havana u detyrua të bënte një ulje emergjente në aeroportin Jose Marti të Kubës të dielën pasi një motor raportohet se mori flakë pas një goditjeje zogu, duke shkaktuar kaos dhe tmerr për pasagjerët brenda.

Pamjet e telefonit celular treguan se tymi mbushte kabinën e Boeing 737 ndërsa të rriturit në panik rrahën në mënyrë të dëshpëruar çatinë në përpjekje për të ofruar maska ​​​​oksigjeni, me prindërit që përpiqeshin t’i mësonin fëmijët e tyre se si t’i vendosnin maskat në fytyrat e tyre. vende.

Video tregon pasagjerët në fluturimin e orës 11:50 të mëngjesit duke pyetur veten se çfarë po ndodh dhe të paktën një i rritur dhe një fëmijë mund të dëgjohen duke qarë. Një pasagjer e përshkroi sprovën si një zhurmë të madhe.

Dritat e urgjencës së avionit ishin ndezur dhe pamjet treguan klientët që evakuonin aeroplanin nga rrëshqitjet e emergjencës në pistën e aeroportit më të madh të Kubës, ndërsa zjarrfikësit dhe kamionët vëzhguan pasi piloti femër ishte në gjendje të bënte uljen.

Jashtë, në tokë në aeroport pas kthimit urgjent në Aeroportin Marti, njerëzit mund të shihen duke ecur në pistë së bashku, me një grua të ulur, të gjithë duke u përpjekur të pastrojnë ajrin.

Një aeroplan i Southwest Airlines me destinacion Fort Lauderdale nga Havana u detyrua të kthehej në Aeroportin Jose Marti të Kubës të dielën pasi një motor raportohet se ka marrë flakë, duke shkaktuar kaos dhe tmerr për pasagjerët brenda, pas një goditjeje zogjsh.