Avioni ben ulje emerngjente ne Rinas pasi nje udhetar ka prerë da`maret

Avioni ben ulje emerngjente ne Rinas pasi nje udhetar ka prer damaret dhe eshte ne gjendje kritike per jeten.

Avioni eshte nisur nga Franca drejt Turqise dhe ka bere ulje emerngjenete ne Rinas. Një shtetas me kombësi afgane ka prerë damarët e dorës teksa avioni ishte ne ajer.

Stafi i ka dhënë ndihmën e parë dhe menjëherë piloti i avionit model “Boeing 737-8F2”, është lidhur me kullën e kontrollit në Rinas dhe ka kërkuar leje për të bërë ulje të detyruar. Për shkak të emergjencës shëndetësore, leja është aprovuar.

Tashme shtetasi avgan eshte nen kujdesin e mjekeve shqiptar.