Alban Skenderaj tregon pse u martua në Maldive

Dy ditë më parë Alban Skënderaj mbajti një koncert në Prishtinë, ku këndoi këngët e tij më të bukura ndër vite.

Në 7 maj ai dhe partnerja e tij prej 12 vitesh, Miriam Cani, kurorëzuan me martesë dashurinë e tyre në Maldives.

Kur u pyet nga ‘Prive’ përse zgjodhën pikërisht këtë vend Albani tha se ishte e mirë menduar, sepse atyre asnjëherë nuk ju kanë pëlqyer dasmat madhështore. Ai tha se donin një dasmë sa më të thjeshtë.