A e mbani mend ‘Izaurën’’, ja se si duket ajo sot aktorja shumë e preferuar për te gjithe shqiptarët

Seriali “Skllavia Izaura” (La Escrava Isaura) ka qene seriali me i ndjekur ne vitet 80 ne te gjithe boten dhe te gjithe e ndiqnin me pasion se ishte nje histori shume e bukur dhe plot emocione.

Per here te pare eshte transmetuar ne shqiperi ne vitet 80 ku shteti kinez ja bene dhurate shtetit shqiptar ne ato vite.


Telenovela e bazuar në librin me të njëjtin titull të shekullit 19-të, shkruar nga Bernardo Guimarães, është një prej serialeve më të ndjekur ne bote.

Emri Izaura ishte në krye të listës për vajzat që lindnin në ato vite.

E privilegjuar që ishte e ftuar për të luajtur këtë rol krijuar nga Gilberto Braga dhe drejtor Herval Rossano, Lucélia u bë një ndër vajzat më të adhurura të globit në ato vite.

Ajo luajti edhe role të tjera më vonë, siҫ ishte edhe “Estúpido Cupido”, por nuk pati të njëjtin ndikim në publik. Por si është sot aktorja e famshme Lucélia dos Santos?

Qysh nga ajo kohë kanë kaluar shumë vite, Maria Lucélia është ende pjesë e prodhimeve televizive si producente, drejtore apo edhe aktore.