29 vjecares i kanë mbetur vetëm pak ditë për të jetuar pas martesës ‘magjike’ pasi u diagnostiku nga sëmundja e rëndë

29 vjeçarja martohet pasi ajo ishte ëndrra me e madhe e jetës së saj por sëmudja që ajo ka tregon se i kanë mbetur dhe pak ditë jetë.

Pas një dasme “magjike” me partnerin e saj prej 11 vitesh së bashku tashmë asaj i kanë mbetur vetëm disa ditë jetë.

Ajo u diagnostikua me një lloj të rrallë të kancerit ovarian.

 

Ajo tha: “Duhet te degjoni trupin tuaj dhe mos i lini gjërat të shkojnë në fund. Ndaj nëse keni një shqetesim shkoni tek mjeku dhe bëni një vizit. Kapja në kohë e cdo semundje mund tju shpëtojë jetën.

29 vjecarja tha se: “Kistet e vezoreve mund të jenë të zakonshme dhe zakonisht nuk kanë probleme – por çdo gjë mbi 5 cm është shqetësuese. Kisti im i parë ime ishte 14 cm, e dyta 16 cm dhe e fundit ishte 20 cm me komplekse.

Ashleigh e hoqi kistin e saj të fundit ovarian në dhjetor dhe gjërat kishin shkuar për keq.Mjekët i dhanë shumë pak shanse per jetë.

Në një postim emocionues në Facebook, ajo shkroi: “Për infermieret që janë kujdesur për mua gjatë javëve të fundit, më morën në ditët e mia më të këqija me përqafime, siguri dhe mbështetje, më ndihmuan të qetësohem kur kam qarë pa fund më ndihmuan dhe më inkurajuan dhe më thanë se isha më e fortë.

Çiftit u martuan të hënën, më 3 prill. Dhe bashkeshorti po jeton gjithë kohën më të pasi janë ditët e fundit të saj.

Ndaj këshilla jonë është të kujdeseni për shëndetin dhe duani jetën tuaj dhe kujdesuni për të.