20 vendet që nuk kanë ende asnje rast të konfirmuara me Koronavirus

Pasi bota eshte perfshire ne kohen e koronavirusit ne keto vende nuk ka asnje te prekur me virus dhe se nuk ka asnje te prekur dhe kjo eshte nje mrekulli ne kohet e sotme.

Kur te gjitha vendet jane futur ne karantine keto jane vendet pa asnje te infektuar me koronaviurs.

Afrika – Lesoto, Komora, Sao Tome & Principe, Sudani i Jugut.

Azi – Turkmenistani, Korea e Veriut, Taxhikistani, Jemeni.

Oqeania – Ishujt Solomon, Samoa, Palau, Tuvalu, Nauru, Kiribati, Shteti i Federuar i Mikronezisë, Vanuatu, Tonga, Ishujt Marshall.

Virusi COVID-19 është përhapur në të paktën 204 vende dhe rajone në mbarë globin.