13 vjecari humb jeten mengjesin e sotem duke rene nga ballkoni

Ngjarje e rende ka ndodhur ne qytetin e Elbasanit ku mesohet se nje femi ka humbur jeten mengjesin e sotem.

Ai eshte cuar nga krevati dhe ka ecur ne menyre te pavullneteshme dhe ka rene nga ballkoni.

Femija ka rene rreth ores 5:15 ne mengjes diten e sotme ne qytetin e Elbasanit.

Ai ishte 13 vjec dhe vuante nga somnambulizmi, të ecurit gjatë gjumit

13 vjecari ka precipituar sepse vogëlushi nuk ka qenë i vetëdijshëm në momentet kur ka ecur në gjumë duke arritur të dalë në ballkon me pasojë rënien fatale.